Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i recytatorskiego o Janie Pawle II

W dniu 12 kwietnia 2011 r. został rozstrzygnięty konkurs recytatorski pt. ,, Polska dała nam Papieża”, oraz konkurs plastyczny pt. ,,Papież dzieciom”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Racławicach wraz z Kółkiem polonistycznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną o życiu  Karola Wojtyły oraz przeczytaniem  fragmentów opowiadań dla dzieci Joanny Krzyżanek  przez Panią Janinę Ziętek z książki pt. ,,Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” oraz Wiesława Gęgotek z książki pt. ,,O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską" .
Nagrodzeni w konkursie plastycznym zostali:
I miejsce- Julia Kowalska
II miejsce-Aleksandra Wójcik
III miejsce-Piotr Deka
III miejsce- Marlena Trafiał
III miejsce- Magdalena Musiał
oraz  wyróżnienia otrzymali:
Marta Wleciał,
Dawid Belski,
Jakub Kawiorski
W konkursie recytatorskim nagrodzeni zostali:
I miejsce-Wojciech Skinderowicz
I miejsce- Oliwia Kozieł
II miejsce-Katarzyna Nowakowska
II miejsce- Magda Oleksiak
III miejsce-Anna Sikora
III miejsce- Aleksandra Tochowicz
III miejsce- Wojciech Szaleniec

oraz wyróżnienia otrzymali:

Przemysław Kamiński

Dagmara Nowak

Justyna Nowak

Mateusz Całek

Nagrody książkowe wręczała Pani Kierownik Biblioteki Zofia Baster wraz z Panią Janiną Ziętek – radną z Racławic.
Po rozdaniu nagród wszyscy zgromadzeni spotkali się ze znaną pisarką Wiolettą Grzywnowicz, która zaprezentowała swoje książki i przeczytała  opowiadanie z książki ,,Opowieści jak ze snu” - ,,Znajda” oraz  rozdała autografy.

Na koniec w ramach podziękowania za wizytę dzieci wręczyły Pani Grzywnowicz kwiaty.