Pomyszkuj w Bibliotece- Koncert Życzeń

Gminna Biblioteka Publiczna w Racławicach brała udział w międzynarodowej akcji ,,Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić  jak największą liczbę osób do korzystania z  Internetu. „Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej.

W ramach tej akcji został przeprowadzony w Gminnej Bibliotece Publicznej w Racławicach w dniu 1 marca 2011r. o godzinie 16.00 KONCERT ŻYCZEŃ, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli wspólnie posłuchać ulubionych piosenek, dowiedzieć się  jak odnaleźć w Internecie muzykę, teksty, a nawet teledyski, korzystając z takich serwisów jak np. YouTube, Wrzuta.pl. Starsze osoby, które tego dnia odwiedziły bibliotekę mogły także przy okazji podzielić się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami czy anegdotami związanymi z ulubioną piosenką. Przy pomocy  pracowników biblioteki i wolontariuszy starsi uczestnicy mogli również poznać podstawy obsługi komputera. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni uczestnicy zarejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji ,,Tydzień z Internetem 2011”