"Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę"

Dniem Bibliotekarza rozpoczyna się VIII edycja Tygodnia Bibliotek- ogólnopolska akcja ogłoszona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która trwa od 8-15 maja 2011r.  Patronem bibliotekarzy jest Św. Wawrzyniec. Hasło jakie przyświeca tej edycji to : ,,Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Myślą przewodnią hasła jest promowanie mody na częste odwiedzanie biblioteki. Ważny element naszego rozwoju intelektualnego oraz  niezastąpioną formą spędzania wolnego czasu jest właśnie biblioteka, starajmy się o tym nie zapominać. Wszyscy mogą znaleść w niej  coś dla siebie. Czytelnicy mogą dostarczać sobie zarówno wiedzy oraz pobudzać wyobraźnię różnymi pracami naukowymi czy też bajkami. Kontaktu z książką nie jest w stanie zastąpić żaden najnowocześniejszy cud techniki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Racławicach zaprasza wszystkich serdecznie nie tylko w Tygodniu Bibliotek, ale przez cały rok!